HAKKIMIZDA

Anasayfa / HAKKIMIZDA

NEVALİ İNŞAAT

Nevali; Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesine bağlı Güluşağı köyünün hemen kuzeybatısında bulunan ve geçmişi neolitik çağlara kadar uzanan tarihi bir yerleşim alanıdır. Höyük, Atatürk Baraj Gölü suları altında kalmadan önce Fırat'ın bir kolu olan Kantara Deresi'nin iki yanında yer almaktaydı. Yerleşmenin arkeolojik olarak en önemli tabakaları, beş yapı katı olarak izlenen, Nevali Çori I ve Nevali Çori II olarak tanımlanan kesimdeki Çanak Çömleksiz Neolitik Çağ tabakalarıdır. Bu tabakalarda yürütülen kazı çalışmaları ve buluntular üzerinde yapılan analizler, ortaya çıkarılan mimari kalıntılar ise Orta Fırat Havzası'nın erken neolitiği hakkında önemli bilgiler vermiştir. Özellikle arkeolojik alanlarda birçok benzerleri görülen T biçimli sütunların yer aldığı kült binası mimari açıdan önemli bir keşif olmuştur.

Nevali İnşaat olarak sizin için çağdaş projeler geliştirirken; tarihin, coğrafyamıza sunmuş olduğu tüm bilgi ve birikimden faydalanmak istiyoruz. Hizmet anlayışımızı "kalite; lüks değil, ihtiyaçtır.." prensibiyle şekillendirerek yüksek standartlı hedefler belirliyoruz.

Projelerimizde en ince ayrıntıya kadar dikkat ederek büyük bir hassasiyetle geleceğin modern yaşam alanlarını tasarlıyoruz.

İLKELERİMİZ

  • Müşteri Odaklı ve Nitelikli Hizmet

  • Bilgi Üretimi ve Paylaşımı

  • Dürüstlük ve Güvenilirlik

  • Sürekli Gelişim

  • Çalışanlarına Değer Verme